Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Galvena Logu aizsvīšanas
Logu aizsvīšanas iemesli un to novēršana.

Vai logi svīst vai noraso?

Logu aizsvīšanasMitrums vai kondensāts, kas sakrājas uz logiem - nepatikšanās, kur airbieži sastopama pēc jaunu logu uzstādīšanas. Šai parādībai ir daudz iemeslu, bet mēģināsim saprast, kas tieši ietekmē kondensāta rašanos.
Kondensāts – būtībā tā ir vielas (gaisa) pāreja no gāzveida stāvokļa šķidrā, temperatūru, pie kuras tas notiek, sauc par “rasaspunktu”.
Pats galvenais iemesls, kāpēc plastikāta logi aizsvīst, ir paaugstinātais istabas gaisa mitrums telpā un paaugstinātā stiklapaketes temperatūra no telpas iekšpuses. Sakarā ar temperatūras pazeminājumu ārā pati aukstākā loga daļa–stikls – atdziest, un temperatūra uz tā virsmas sasniedz rasaspunktu, kā rezultātā uz stikla nosēžas kondensāts.
Mitruma paaugstinājumu telpā ietekmē ieplūdes-izplūdes ventilācija, apkures radiatori, palodzes platums, mitrie procesi veicot remontu dzīvoklī, puķes uz palodzēm, akvārijs, veļas mazgāšana un veļas žāvēšana un pārējie mitruma avoti. Un mēs, starp citu, tajā skaitā.

Mūsu firmas speciālisti palīdzēs Jums novērst kondensāta veidošanās iemeslus uz logiem un durvīm, un Jūs uz visiem laikiem atbrīvosieties no šīs nepatīkamās parādības.

 
Logu aizsvīšanas galvenie iemesli un to novēršanas paņēmieni.

2_lvParastā (neselektīvā) stikla pakete.
Pirmajos plastikāta logos lika vienkāršas stiklapaketes, vēlāk, lai samazinātu siltuma zudumus tika izstrādāti enerģijutaupošie stikli, selektīvie. Dažas firmas līdz šim brīdim uzstāda parastās stiklapaketes, lai ietaupītu uz loga kopējās vērtības.
Enerģiju taupošais, selektīvais stikls– tas ir stikls ar tievu, praktiski nemanāmu pārklājumu, kuram piemīt īpašības caurlaist redzamo gaismu, bet notur siltuma starojumu. Stikla izstarošanas spēja ir apzīmējama ar burtu E. Salīdzinājumam, parastajam stiklam Е=0,83, bet stiklam ar selektīvo pārklājumu Е=0,2.
Piemēram: pie temperatūras ārā - 26°C, temperatūra telpā sastāda +20°C; temperatūra uz stikla virsmas –parastajai stiklapaketei +4,7°C, selektīvajai stiklapaketei +14°C un kā rezultātā uz selektīvā stikla neveidojas kondensāts. (Jo aukstāka ir stiklapaketes istabas puse, jo lielāka ir kondensāta rašanās varbūtība uz virsmas).

Ko darīt: nomainīt stikla paketes (nevis logus, bet tieši stikla paketes). Nomainot parastās stikla paketes pret selektīvajām ar plastikāta rāmi, Jūs ne tikai izvairīsieties no apnikušā kondensāta uz logiem, bet arī ievērojami uzlabosiet Jūsu logu siltumizolācijas īpašības, līdz pat 50%.

 

Logu aizsvīšanasPaaugstinātais mitrums un slikts izplūdes-ieplūdes ventilācijas darbs telpā.
Mūsdienu plastikāta, alumīnija un koka logi ir daudz hermētiskākie nekā veci logi un aizvērtajā stāvoklī necaurlaiž gaisu. Gaisa apmaiņas neievērošana telpā ar dabisku izplūdes ventilāciju noved pie mitruma līmeņa palielinājuma, kondensāta rašanās uz stiklapaketēm un sienām loga zonā (līdz pat pelējumam un sēnītēm) aukstajā gada laikā, mājokļa komforta samazināšanas. Tāpat jā atzīmē, ka paaugstinātais gaisa mitrums telpā negatīvi ietekmē cilvēka veselību.
Slikta gaisa apmaiņa telpā ir problēma, kuru vienalga tā vai citādi nāksies risināt.

 


Logu aizsvīšanasKo darīt: ir dažādi veidi kā cīnīties prêt paaugstināto mitrumu telpā.Viens no tiem ir telpas izvēdināšana (10-15 minūtes) dienas laikā. Šī veida mīnusi ir acīmredzami: straujas temperatūrass vārstības, dubļu, nokrišņu iekļūšana telpā no ārpuses utt.,loga trokšņ izolācijas īpašību zudums utt. Cits – tādu nedārgu ventilājas vārstu uzstādīšana uz logiem kā AERECO, SPILKA vai GECCO, kuri automātiski regulēs svaiga gaisa pasniegšanu telpā bez loga trokšņizolācijas un siltumizolācijas īpašību pasliktinājuma.
Tāpat ieteicams notīrīt vai nomainīt ventilācijas režģus, ja problēma nav tajos, tad pārbaudīt, vai nav aizsērējusi pati ventilācija. Ja Jums uz logiem ir uzstādīta mikroventilācija (ziemas izvēdināšana), tad lietojiet to pēc iespējas biežāk.

 

 

 

 

Logu aizsvīšanasPārējie iespējamie logu aizsvīšanas iemesli.
Plašas palodzes var kļūt par vienu no iespējamajiem kondensāta veidošanās cēloņiem uz logiem. Bieži nomainot vecus logus, nomaina arī vecas šauras palodzes prêt jaunām plašām palodzēm, kas apgrūtina siltā gaisa piekļuvi no radiator līdz loga virsmai. Tādēļ pie zemākajām temperatūrām ārā, stikla paketes virsma nav pietiekami silta, un rezultātā notiek kondensāt aizkrišana un logu caursalšana.
Tāpat siltajam gaisam no radiatoriem bieži traucē podi ar istabas augiem, blīvie aizkari vai žalūzijas.

Ko darīt: Ja Jums ir uzstādītas plašas palodzes, vai Jūs gribat tās uzstādīt, izmantojiet tajās dekoratīvos režģus, kuri atvieglinās siltā gaisa nokļūšanu loga ailā.

 

Mūsu pamatmērķis – Jūsu ērtība un komforts!

Lai veiktu pasūtījumu vai saņemtu pilnu informāciju par piedāvājamajiem pakalpojumiem un cenāmpar kondensāta uz logiem novēršanu, zvaniet pa tālr. +371 2001 83 26 no 9.00 līdz 22.00 (bez brīvdienām), rakstiet uz e-pastu: Этот e-mail адрес защищен от спамботов, необходимо разрешить JavaScript для его просмотра vai noformējiet on-line pieteikumu logu remontam, un ar Jums sazināsies mūsu operators.

 
 

Наши партнёры

Partners

Новости

23.03.2014
Kāpēc svīst plastikāta logi? Kā cīnīties pret logu un durvju aizsvīšanu. Kondensāta uz logiem novēršana.

Sīkāk
16.02.2014
Tika atjaunota sadaļa «Aksesuāri logiem un durvīm». Tagad Jūs daudz vienkāršāk varēsiet atrast tieši to aksesuāru, kas ir vajadzīg.

Sīkāk
22.01.2014
Pašlaik logu drošības problēma ir pietiekami asa. Ielaušanās mājoklī pa logu — izplatīts zādzības veikšanas veids. Ja loga konstrukcija nav aprīkota ar aizsargmehānismu, tad loga uzlaušana – 15 sekunžu darbs.

Sīkāk
02.01.2014
Laicīgi veicot logu furnitūras regulēšanu, var būtiski palielināt izstrādājuma ekspluatācijas termiņu, izvairīties no caurvējiem/vēja plūsmām ziemas laikā.

Sīkāk
20.12.2010
Uzzināt kādas markas furnitūra ir uz Jūsu logiem.

Sīkāk
Profesionāls risinājums visu tipu logu remonta jautājumos.
Kr. Barona 88, korpuss 1, 127. kab., Rīga, Tālr.: 20018326, е-mail: info@loguremonts.lv
Top.LV